Türk Ürünleri Sanal Heyetlere Tanıtılıyor

Türk ürünleri, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri, Kolombiya, Katar, Şili, Bahreyn, Katar, Umman ve Kuveyt’te bulunan ithalatçılara tanıtılacak.

Ticaret Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele çerçevesinde alınan önlemler sonucunda hayata geçirilen sanal ticaret heyeti programı ile Türk ürünleri ithalatçılara tanıtılacak.

Türkiye’nin dijital ekonomiye geçiş süresinde örnek kurum olma vizyonu ile çalışan Ticaret Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını öncesinde gümrük işlemlerinin online gerçekleştirilmesi için gerekli olan çalışmaları hayata geçirdi.

Salgın ile mücadele döneminde dijitalleşme etkinliklerine devam eden Ticaret Bakanlığı, Bakan Ruhsar Pekcan’ın talimatı ile sosyal izolasyonun sağlanması adına sanal ticaret heyetleri ve sanal fuar gibi öncü çalışmalara başladı.

Gerçekleştirilen çalışmalarda, koronavirüsün ihracat üzerindeki etkilerini en aza indirmek ve ihracatçılara yeni tanıtım imkanlarının sunulması hedeflendi. Sanal ticaret heyeti ve fuarlara için destek mekanizmaları da uygulanmaya başladı.